KKTC Rallisi’nde Deniz Fahri zaferi

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu‘nun düzenlediği Kuzey Kıbrıs Rallisi’ni ev sahibi ekiplerden Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi kazandı. 01-03 Haziran tarihleri arasında, 3 gün boyunca büyük çekişmenin yaşandığı rallide ikinciliği ise Ford Fiesta R5 ile Yağız Avcı-Onur Vatansever ekibi elde ettiler.  Toplam uzunluğu 454 kilometre olan rallinin üçüncüsü ise BC Vision Motorsport takımından Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı oldu.

Sınıf N’de Mitsubishi Lancer Evo IX ile Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak, Sınıf 4’te Ford Motorsport Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, Sınıf 1’de Mitsubishi Lancer Evo IV ile Sadık Bilgimer-Ömer Akbelen ekipleri birincilikleri paylaşırken, Gürol Baran ile yarışan Tuğçe Öztürk “En İyi Kadın Co-Pilot”, Ford Fiesta R2 ile yarışan And Sunman da “En İyi Genç Pilot” ödüllerinin sahibi oldular. Rallinin ilk özel etabı Girne SSS’de en iyi zamanın sahibi olan ve yarış boyunca başarılı bir performans sergileyen genç sporcu Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi ise “Yarışın Kahramanları” özel ödülüne layık görüldüler.

35 yaş üzeri ralli otomobillerine açık historic klasmanında ise Gerçek Sunman-Bahar Sunman ekibi Murat 131 ile birinciliği kazanırken, Nüvit Karakaşlı-Tuğkan Erden ekibi VW Golf MKI ile ikinci sırada finişe ulaştılar. Ralli sonunda Girne Yat Limanı’nda gerçekleştirilen finiş seremonisi ve ödül töreninde, dereceye giren sporcular haricinde organizasyona katkıda bulunan firmaların yöneticilerine Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve KKTOK Başkanı Tigin Kişmir tarafından plaketler takdim edildi. Türkiye Ralli Şampiyonası!nın 3. ayak yarışı 6 Temmuz tarihinde İzmir’deki asfalt etaplarda  organize edilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir