Ford ve Volkswagen Grubu stratejik ortaklığa gidiyor

ABD’li otomobil üreticisi Ford ve Alman Volkswagen Grubu, yeni otomobiller geliştirmek için stratejik bir ittifak kurmayı planlıyor.

İki otomotiv devi, ticari araçların da bulunduğu ortak projeler üzerinde araştırmalar yaptıklarını açıkladılar. Ford’un ortaklık hakkında; “Değişen tüketici taleplerini karşılamak için böyle bir ortaklık gerekli.” açıklamasının ardından, bu durumun sadece ar-ge için geçerli olacağı belirtildi. Ortaklık hakkında konuşan Ford’un global pazarının başındaki isim Jim Farley; “Firmamız kendini yeni iş modellerine adapte etmeye adamış durumda. Buna etkinliğimizi ve verimliliğimiz artırmak için farklı partnerle ile çalışmak da dahil. VAG Grubu ile olan potansiyel ortaklığımız bu durumu kanıtlar nitelikte.” dedi.

VAG Grubu’nun strateji patronu Thomas Sedran ise yaptığı açıklamada; Pazar ve tüketici ihtiyaçları hızla değişiyor. Rekabetçi ortama ayak uydurabilmek için esnekliğinizi artırmalısınız. Bu bizim gelecek stratejimiz için önemli bir olgu. Gündemimizdeki potansiyel ortaklık, her iki firmanın da kendini geliştirmesi için büyük bir fırsat.” dedi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir