Elektrikli Hyundai Kona Cenevre’de görücüye çıkıyor

Hyundai, Kona gövdesi üzerinde hazırladığı ikinci elektrikli otomobilini önümüzdeki ay yapılacak Cenevre Motor Show’da görücüye çıkarıyor.

Koreli üreticinin en yeni modeli Kona’nın elektriklenmiş bir versiyonu olarak ortaya çıkacak yeni model, 460 kilometrenin üzerindeki menziliyle Japon rakipleriyle mücadeleye girecek. 2018’in yaz aylarında Avrupa’da satışa çıkması beklenen yeni model 2 farklı güç seçeneğiyle yollara inecek.

Araç hakkında spesifik detaylara girmeyen Hyundai, yeni otomobilinin yarı otonom sürüşe sahip olacağının ipuçlarını verdi. Hyundai Kona’nın tamamen elektrikli versiyonunun yanı sıra hibrit bir üniteyle de satışa sunulmasının ihtimaller dahilinde olduğu belirtilirken, otomobilin sürüş destek sistemleri donanımlarıyla ön plana çıkacağı söylendi.

Hyundai, büyüyen crossover-SUV segmentinde daha fazla pay sahibi olmak için elektrikli Kona’nın yanı sıra A segmenti bir crossover’in de çalışmalarına başladı. Ayrıca, elektrikli Kona ile birlikte Cenevre Motor Show’da tanıtılacak 4. nesil Santa Fe modelinden daha büyük bir SUV üretimi de gündemde. Elektrikli otomobiller ile emisyon değerlerini düşürmeyi planlayan Hyundai, 2025 yılına kadar 16 adet elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor.

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir