Yeni Renault Captur Gün Yüzüne Çıkıyor

B SUV pazarının önemli oyuncusu Renault Captur, rekabetin giderek arttığı pazarda bir önceki nesil kimliğini daha da güçlendirmeyi amaçlayarak yenilendi. Dönüşüm gerçekleştiren Renault Captur,  yenilenen SUV çizgileriyle dikkat çekiyor.

Renault Grubu için üst düzeyde stratejik bir bölge olan Çin’de de üretilecek Yeni Captur böylece global bir ürün haline gelecek. Model, Güney Kore de dahil olmak üzere Renault markası altında tüm pazarlarda aynı isim ile pazara sunulacak. Renault Grubu, 2022 yılına kadar ürün gamına 12 elektrikli model ekleyecek. Yeni Captur, E-TECH Plug-in adını taşıyan ve İttifak tarafından geliştirilen bir teknolojinin ürünü olan plug-in (prize takılabilir) hibrit motora sahip ilk Renault modeli olacak. 2022 yılına kadar markanın kilit pazarlarında sunduğu araçların %100’ü internet bağlantılı araçlar olacak. Yeni Captur, yeni internet bağlantılı multimedya sistemi ve Renault EASY CONNECT ekosistemini araçlarında kullanacak. Ayrıca Renault Grubu, 2022 yılına kadar otonom sürüş teknolojilerine sahip 15 modeli satışa sunacak. Yeni Clio ile birlikte, otonom sürüşün ilk adımı olan sürüş destek sistemleri, B segmentindeki modellerle standart olarak sunulmaya başlanacak.

Yeni Captur’un dış tasarımda gerçekleştirilen dönüşüm sayesinde modelin çizgileri daha kendine özgü hale gelirken, Renault markasının “Fransız Tasarımına” da sadık kalındı. 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele kıyasla 11 cm daha daha uzun olan yeni Captur, 18 inç tekerlekleri (versiyona bağlı olarak değişebilir) ve artırılan aks mesafesi (2,63 m veya +2 cm) ile öne çıkıyor. Yeni tasarımı, milimetrik hassasiyetteki ölçüleri, ön ve arka Full LED C şeklinde farları ve dekoratif krom eklemeleri gibi özelliklerin tümü göze çarpıyor.

Yeni Clio ile başlayan iç tasarım devrimi,  yeni Captur ile devam ediyor. Sürücüye doğru hafifçe eğimli “Akıllı Kokpit” daha da geliştirilirken, yeni bir yüzer konsolu sunuluyor. Bu özellikler sürüş pozisyonu ile sınırlı kalmıyor. Kabin içinin tamamında kalite ve konfor açısından yeni bir boyut sunan Yeni Captur, üst segment araçları andırıyor. Captur satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının yüzde 80’e yakın olması, modeli kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştirdi. Yeni Captur ile sunulan 90 adet dış tasarım kişiselleştirme seçeneği, müşterilere kendi tarzına uygun bir Captur yaratma imkânını sunacak.

Yeni Captur’da 5 ve 6 vitesli manuel vites kutusunun yanı sıra 7 vitesli çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, daha yüksek bir güç aralığı sunuyor: Benzinli motorlar 100 ile 155 bg; dizel motorlar ise 95 ile 115 bg aralığında güç seçeneklerine sahip. 2020 yılından itibaren motor portföyüne E-TECH Plug in adlı bir plug-in hibrit motor da eklenecek. Renault Grubu için bir ilk olan bu ürün, aynı zamanda pazarda da farklı bir seçenek olacak. Geniş bir müşteri kitlesi için tasarlanan Yeni Captur, plug-in hibrit teknolojisinin yayılmasına öncülük etmeyi planlıyor. 1.0 TCe ve 1.3 TCe motorlarının yanı sıra İttifak tarafından geliştirilen E-TECH Plug-in motoruyla, Renault Grubu ve iş ortaklarının oluşturduğu sinerjinin merkezinde yer alıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir