Yeni Mercedes-AMG GLE 63 ortaya çıktı

Mercedes-Benz’in ürün gamındaki SUV modeli GLE’nin performanslı versiyonu Mercedes-AMG GLE 63, ortaya çıkan casus görüntüleriyle yüzünü gösterdi.

Mercedes-Benz’in G Serisi modellerindeki off-road genlerini taşıyan otomobili GLE Serisi, AMG etiketli GLE 63 modeli kamuflajlı şekilde görüntülendi. 2019’da düzenlenecek New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen Mercedes-AMG GLE 63, ABD’de üretilecek. Yenileme operasyonunun ardından daha kaslı bir görünüm kazanacak otomobilde, yeni ön aydınlatma farları kullanılacak ve Mercedes-Benz’in güncel tasarım dili çerçevesinde şekillendirilecek.

Yeni Mercedes-AMG GLE 63’ün arka tarafıysa, yol tutuşu artırmak için daha geniş bir tasarıma sahip. AMG versiyonuyla gelen arka tavan spoylerine sahip otomobil, yerini alacağı modele göre daha uzun bir aks mesafesine sahip olacak. Aks mesafesinin uzamasıyla arka koltuklardaki yaşam kalitesinin de artacağı beklenen otomobilin, Çin’deki satış verilerini artırması planlanıyor. Tavan spoyleriyle birlikte arka camın da daha eğimli olmasından dolayı sportif görünümünü pekiştiren otomobil, daha aerodinamik bir yapıya da kavuşacak.

Yerini alacağı modelde de kullanılan 5.5 litrelik çift turboşarjlı V8 motorun revize edilmiş bir versiyonunu kullanacak SUV’un, 610 bg gücünde olması bekleniyor. Otomobil, eski nesline göre hafiflemesinin de yardımıyla 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayacak Mercedes-AMG GLE 63, Porsche Macan ve Range Rover Sport gibi otomobillerle rekabet etmeye devam edecek.

İlerleyen zamanlarda yeni motor seçenekleri de sunacak Mercedes-AMG GLE 63, ürün yelpazesini dizel ve benzinli V6 motorlarla genişletecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir