Yeni Mercedes-AMG G63 resmen duyuruldu

Mercedes’in geçtiğimiz ay Detroit’te tanıttığı yeni nesil G Serisi, AMG Departmanı’nın hazırladığı ateşli versiyon G63’e kavuştu.

Mercedes-Benz’in 1979 yılında beri ürettiği ikon SUV’u Gelandewagen, ürün gamının en güçlü versiyonu G63’ün de tamamen yenilenmesiyle birlikte ürün gamının tepesini doldurdu. Alman üreticinin kadrolu performans departmanı tarafından hazırlanan yeni Mercedes-AMG G63, 0’dan 100 km/s hıza 4.5 saniyede çıkacak ve 240 km/s maksimum hıza sahip olacak.

Yeni V8 motoruyla ve 9 ileri otomatik şanzımanıyla tanıtılan Mercedes-AMG G63, geliştirilmiş süspansiyonlarıyla ve artan genişliğiyle daha fazla konfor ve stabiliteyi birlikte sunacak. Standart modelde olduğu gibi şaşi genişliği artan G63, önceki modelden 210mm daha geniş gövdesiyle yollara inecek.

AMG Departmanı’nın hazırladığı dinamik dört tekerlekten çekiş sistemi “AMG Performance 4Matic” ile donatılan yeni Mercedes-AMG G63, toplam 585 beygire ulaşan gücünü ağırlıklı olarak arka tekerleklere iletecek. Mercedes-AMG GT R’dan da tanıdığımız M178 kodlu 4 litrelik V8 motoru kullanan Mercedes-AMG G63, önceki neslin 5.5 litrelik V8’ine kıyasla daha fazla performans ve verimlilik sunacak. 6000 d/dak’da maksimum gücü 585 beygiri kullanıma hazır bulunduracak yeni Mercedes-AMG G63, 2500 ile 3500 d/dak aralığında 850 Nm maksimum tork değeri sunacak.

Premium SUV sınıfındaki en hızlı modellerden Range Rover SVR’dan daha çabuk hızlanabilen yeni Mercedes-AMG G63, 2485 kilogramlık ağırlığına rağmen önceki modelden 0.9 saniye daha hızlı bir şekilde 100 km/s’ye ulaşacak. Sürücü paketi olarak tanımlanan opsiyonla lastikleri ve jantları değişen yeni Mercedes-AMG G63, 240 km/s’lik maksimum hız kabiliyetine sahip olacak.

Standart donanım listesinde “AMG Ride Control” sürüş kontrol sistemini bulunduran Mercedes-AMG G63, adaptif süspansiyonlarıyla sürüş moduna göre yüksekliğini ayarlayabilecek. AMG tarafından geliştirilmeye tabi tutulan süspansiyon sistemi, Sport Plus modunda maksimum dinamizm; Comfort modunda ise en fazla konfor için çalışacak.

Mart ayında İsviçre’de yapılacak olan Cenevre Motor Show’da Mercedes standında hazır bulunacak yeni Mercedes-AMG G63, 2018 bitmeden alıcılarına ulaşmış olacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir