Yeni Kia Ceed Crossover ilk kez görüntülendi

Güney Koreli otomobil üreticisini kompakt sınıfta temsil eden Ceed’in crossover versiyonu kamuflajlı haliyle ortaya çıktı.

Ceed GT ve Proceed’in ardından son olarak Kia ailesinden Ceed Crossover maskeli de olsa gün yüzüne çıktı.Modelin adı resmi olarak açıklanmasa da otoriteler Ceed isminin devam edeceği yönünde görüş bildiriyor. Kia yeni otomobilini Stonic ve Sportage modellerinin arasına konumlandırmayı planlayarak pazara sunacak. Ağır kamuflajından dolayı otomobil üzerindeki detayları görülemediğinden tam olarak değerlendirilemiyor fakat diğer standart modellerden oldukça farklı olduğu anlaşılıyor.

Süspansiyonlarının da etkisiyle daha yükseğe konumlandırılmış olan Ceed Crossover tavan rayları ve tekerlek kemerlerinin çevresindeki plastik kaplamalarıyla dikkat çekiyor. Aracın ön kısmına bakıldığında Ceed ailesinden tanıdık izlere rastlanılacağı oldukça olası. Yeni Ceed’in ön tekerlekten çekiş sistemine sahip olacağı ve bu şekilde pazara sunulacağı düşünülürse bu firma açısından oldukça mantıklı bir hamle olur gibi gözüküyor. Dört çeker bir araç olan Sportage ile önden çeker Ceed’in arasındaki bu fark müşteri nezdinde daha zengin seçenek ağına sahip olunacağından markaya olumlu yansıması olabilir.

Ceed ailesinin paylaştığı 1.0 ve 1.4 litrelik benzinli motorların yanı sıra 1.6 litrelik dizel motorun da bu otomobile eşlik edeceği konuşulanlar arasında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir