Yeni Ferrari F8 Tributo zirveye oynayacak

İtalyan süper spor otomobil üreticisinin yeni modeli Ferrari F8 Tributo, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı ortadan motorlu Ferrari olacak.

Firmanın ürün gamındaki 488 GTB’nin yerini alacak Ferrari F8 Tributo, Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımına hazırlanıyor. Ferrari’nin ürettiği en hızlı ortadan motorlu süper spor olacak otomobil, 3.9 litre hacmindeki V8 motordan 720 bg güç alacak. F8 Tributo, 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlayacakken 0’dan 200 km/s hıza 7.8 saniyede çıkabilecek. 337 km azami hıza sahip olacak aracın torku ise 770 Nm olarak açıklandı.

İsmini sahip olduğu motordan alan F8 Tributo, firmanın bugüne dek ürettiği en güçlü V8 üniteyi taşıyacak. Ortadan motorlu bir yapıya sahip olacak araç, iki kişilik bir oturma düzenine sahip. Selefine göre 40 kg daha hafif olacak otomobilin downforce kuvveti %15 artırılmış. Aerodinamisi de %10 iyileştirilen araç, sınırlı kaydırmalı diferansiyelin en son versiyonunu kullanacak. 488 Pista’yla benzer ön radyatör ve arka hava girişlerini kullanacak Ferrari F8 Tributo, daha küçük direksiyon simidine ve yeni iç mekan tasarımına sahip olacak.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir