Yeni Bugatti Chiron Sport Cenevre’de

Bugatti Chiron’un daha hızlı, daha hafif ve daha güçlü versiyonu Chiron Sport Cenevre Motor Fuarı’nda görücüye çıktı.

Bugatti’nin Chiron modelinin geliştirilmesiyle ortaya çıkan Chiron Sport, yaşadığı gelişim operasyonunun ardından Cenevre Motor Fuarı’nda tanıtıldı. Chiron modeline göre hafifleyen ve yeni şasi düzenlemeleriyle dinamik olan yapısını daha da geliştiren otomobilin sürücü odaklı yapısının da artırıldığı belirtildi. Yeni Chiron Sport, karbonfiber soğutucu koruması ve silecekler gibi daha hafif parçaların kullanılmasıyla Chiron modelinden 18 kg daha hafif.

Daha çabuk tepkiler vermesi için direksiyon hissi keskinleştirilen otomobil yere Chiron modelinden daha sağlam oturacak. Yeni Chiron Sport’un arka aks diferansiyelinde tekerleklere gönderilen güç dengesini ayarlamak için tork yönlendiricisi kullanılacak.

Güçlü motorunda herhangi bir modifikasyon yapılmayan otomobil, 8.0 litre hacmindeki üç turboşarjlı W16 motoru kullanmaya devam edecek. 1500 bg güç üretecek bu motor, 2000-6000 d/dak arasında 1600 Nm tork sunacak. 0-100 km/s hızlanmasını 2.5 saniyede tamamlayan otomobil, 0-200 km/s hızına ise 6.5 saniyede çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir