Yeni BMW M4 Cabrio testte görüntülendi

2020’de tanıtılması beklenen ve üç farklı karoser seçeneğiyle satışa sunulacak BMW 4 Serisi’nin M4 Cabrio versiyonu testte görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan 3 Serisi‘yle aynı temelleri paylaşacak 4 Serisi’nin M4 Cabrio modelinin casus fotoğrafları ortaya çıktı. Kamuflajla birlikte görüntülenen otomobilin, önceki neslinde farklı olarak kumaş tavana sahip olduğu görülüyor. Ciddi ölçüde ağırlık azalışı görüleceği tahmin edilen yeni neslin, arka kısmı selefinden daha kısa. Daha büyük hava girişlerine sahip olacak BMW M4 Cabrio, daha şişik çamurluklar ve dörtlü egzoz çıkışlarıyla gelecek.

6 silindirli bir motorla satışa sunulacak otomobilin 500 bg civarında bir güç üretmesi bekleniyor. Yeni nesille birlikte dört kapılı Gran Coupe karoserinin de M varyasyonuna sahip olacağı açıklandı. 3.0 litre hacmindeki S58 kodlu motoru kullanacak BMW M4, bu üniteyi 440i modeliyle paylaşacak. Autocar’a konuşan M bölümü yetkilikleri, motor için; “Bu motor, aracın amacını ve sürüş dinamiklerini tamamen değiştirecek. Şu an kullanılan S55 kodlu üniteden daha fazla güç üretecek S58, 7000 d/dak’a ulaşabilecek.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir