Volvo V60 yeni yüzüne kavuştu

İsveçli otomobil üreticisi Volvo’nun, 5 kapılı station wagon aile otomobili V60 yenilenmiş haliyle tanıtıldı.

İlk jenerasyonu 2010 yılında üretilmeye başlanan ve günümüze kadar Volvo’nun station wagon aile otomobillerinde temsilcisi olan V60 yeni yüzüyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.  Yeni Volvo V60, markanın XC60 ve diğer 90 modelleriyle birlikte Volvo’nun Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformunda üretilecek. Bu platformla birlikte iç hacmi artan Volvo V60, Volvo’nun gelişmiş sürücü destek sistemleri ve güvenlik ekipmanlarını da barındırıyor.

Volvo’nun 2019’dan itibaren tüm otomobillerinde elektrikli seçenek sunacağını açıklamasına uygun olarak yeni V60’ta 2 adet hibrit motor opsiyonu sunuluyor. Yeni T6 Twin Engine benzinli elektrikli motor 340 bg güç üretirken, T8 Twin Engine benzinli elektrikli motor ise 390 bg güç üretiyor. Benzinli ve dizel seçenekler de sunan yeni Volvo V60’ın iki adet benzinli ve iki adet dizel motoru da bulunuyor.

Navigasyon opsiyonu da sunan bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto seçenekleriyle akıllı telefonlara bağlanabiliyor. 4G ile tam uyumlu olması sebebiyle internet dolaşımı da yapabilen sistem, tablet benzeri bir dokunmatik ekran ile kontrol edilebiliyor.  

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir