Volvo hibrit motor konusunda vites yükseltti

Volvo Cars, bir dizi yeni mild hybrid motoruyla elektrikli geleceğe doğru önemli bir adım atarak çalışmalarına hız verdi.

İsveçli üretici Volvo, mevcut T8 ve T6 Twin Engine plug-in hybrid motorlarını geliştirirken, aynı zamanda ürettiği her modelde elektrikli bir motor seçeneği olacağı sözünü de doğruladı. Volvo Cars, ayrıca, XC90 ve XC60 SUV modellerinin dizel ve benzinli versiyonlarından başlayarak önümüzdeki aylarda bir dizi mild hybrid seçeneği de piyasaya sürecek.

Bu mild hybrid motorlar, ilk kez müşterilerine, Volvo’nun gelişmiş kinetik enerji geri kazanım sistemini sunuyor. Bu yapı, yeni ‘B’ işareti ile ifade ediliyor ve mevcut içten yanmalı motorlarla birlikte entegre bir elektrikli motor sistemi oluşturuyor. Bu yeni elektrikli motorun yüzde 15’e varan oranlarda yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleri sağlıyacağı öğrenildi. Strateji doğrultusunda ve son derece güçlü talep nedeniyle Volvo Cars üretim kapasitesini arttırdı, böylece toplam üretimin yüzde 25’ine kadar olan kısmı Twin Engine plug-in hybrid otomobiller olabilecek. Buna ek olarak, yeni “B” işaretli motorların kademeli olarak yeni standart haline gelmesinin, şirketi gelecek on yılın ortalarında tüm otomobillerinin elektrikli olması hedefine daha da yaklaştırması bekleniyor.

Volvo’nun daha büyük Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) tabanlı otomobilleri üzerinde tanıtılan yeni ve gelişmiş motorlar olacak. 390 beygire kadar ulaşan bir güce sahip geliştirilmiş T8 Twin Engine plug-in hybrid motor, yeni bir batarya ve brake-by-wire ileri pil şarjı özellikleri sunuyor. T8 motorların menzili yüzde 15 civarında arttı ve bu motorlar 90 ve 60 Serisi otomobillerin tümünde bulunuyor. XC90, B5 dizel mild hybrid motor seçeneğiyle satışa sunulurken, XC60’ta satışa sunulacak mild hybrid motor B4 dizel olacak.Şirketin daha küçük Kompakt Modüler Mimari tabanlı XC40 SUV’u için de yeni elektrikli motor seçenekleri yer alıyor. Bu seçenek, T5 Twin Engine plug-in hybrid olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir