Volvo güvenlik sistemlerini yeni bir seviyeye taşıyor

Volvo önümüzdeki ay yapılacak Cenevre Motor Show‘da görücüye çıkaracağı yeni modellerinin yanında, yeni sürüş asistanlarını ve güvenlik sistemlerini de tanıtacak.

İsveçliler en fazla önemi gösterdikler ‘güvenlik’ konusuna, güncellenen ve yenilenen teknolojileriyle yeni bir soluk getirecek. ‘City Safety’ programında güncellemeye giden Volvo, artık kaza potansiyeli olan durumlar karşısında otomatik frenin yanında direksiyon müdahelesi de gerçekleştirecek.

Diğer sistemlerle iş birliği altında çalışacak olan yeni yönlendirme sistemi, 50 km/s hızdan 100 km/s hıza kadar etkili bir biçimde aracın direksiyonuna müdahale edebilecek. Sürücünün şerit dışına çıkmasına doğrudan müdahale edecek olan sistem aynı zamanda Kör Nokta Uyarı sistemiyle birlikte çalışarak; şerit değiştirirken kör noktanızda araç tespit edilmesi durumunda yönünüzü değiştirecek.

Volvo’nun Güvenlik Merkezi yöneticisi Malin Ekholm’ün bu konuda yaptığı açıklama ise şöyle: ‘ Yeni modelimiz XC60‘da; daha büyük modellerimiz S90,V90 ve XC90‘da kullandığımız güvenlik teknolojilerinden faydalanacağız. Otomobil güvenlik sistemlerini gerçek hayatta ve gerçek şartlarda kullanılabilecek şekilde geliştirme stratejimizin bir parçası olarak son teknolojilerimizi en yeni modellerimizde kullanmaya devam edeceğiz. Vizyonumuz, 2020 yılında Volvo otomobilleri içerisinde kimsenin ölmemesini sağlamak üzerine kurulu.’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir