Volkswagen Polo R Supercar tanıtıldı

Dünya Rallikros Şampiyonası 2018 sezonunda Johan Kristoffersson ve Petter Solberg’in kullanacağı yeni yarış aracı Polo R Supercar ortaya çıktı.

Volkswagen’in Dünya Rallikros Şampiyonası için ürettiği 570 beygirlik yarış aracı Polo R Supercar, 20 Mart’ta Wolfsburg’ta yapılan etkinlikle 2018 sezonunda “PSRX Volkswagen Sweden” ismiyle mücadele verecek Volkswagen takımı, 2017 sezonunun şampiyonu Johan Kristoffersson ve tecrübeli pilot Petter Solberg tarafından temsil edilecek.

Almanya’da yapılan lansman törenine katılan Solberg; “Önümüzdeki yıl PSRX Volkswagen Sweden için heyecan verici bir sezon olacak. Biz bir aile takımıyız ve buradaki herkes gelecek sezon için herşeyini ortaya koymaya hazır.” dedi. 2018’de geçen sezondan daha başarılı bir sonuç almak istediklerini söyleyen Solberg, bunun için çok sıkı çalıştıklarını ve tam anlamıyla yeni sezona hazır olduklarını söyledi.

Volkswagen Motorsport’un Hannover, Almanya’da bulunan tesislerinde ürettiği Polo R Supercar, 2 litrelik benzinli motoruyla toplam 570 beygir güç üretiyor. Gücünü dört tekerleğe birden aktaran Polo R Supercar sadece 1.9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor. %20 oranında yeni parçalarla üretilen Polo R Supercar, soğutma ve aerodinami konularında geliştirmeleri bünyesinde barındırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir