Türkiye’de 100.000 Fiat Egea satıldı

2015’ten beri Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve iki yıldır Türkiye’nin en çok satan otomobili unvanını kazanan Fiat Egea’nın satışları 100.000’e ulaştı.

Türkiye’de üretilen ve iki yıldır üst üste en çok satan otomobil olan Fiat Egea, 100.000. Türkiye satışını gerçekleştirdi. Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği üretimine başladığı Fiat Egea, 100.000. satışını Ankara’da gerçekleştirdi. Fiat yetkili bayiinde gerçekleştirilen satışta 1.6 litre hacimli  6 ileri otomatik şanzımana sahip sedan karoserli otomobil, Türkiye’nin 100.000. Fiat Egea’sı oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “2015 yılının son çeyreğinde pazara sunduğumuz Fiat Egea’nın lansmanından bugüne ülkemizde 100 bin adetlik önemli bir satış rakamına ulaşmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Fiat Egea’nın 2018 yılında da gücüne güç katmaya devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.  Fiat markasının sadece ürünler ile değil müşteriye verilen hizmetlerle de değer yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğüne değinen AytaçMüşterilerimizin ürün, hizmet ve servis süreçlerimizle ilgili deneyimleri bizim için çok önemli. Bu anlayışın bir ürünü olarak tanıttığımız Fiat Yol Arkadaşım Connect sistemi de beğeni almayı sürdürüyor. Tüm Egea model ailesinde sunduğumuz bu uygulamadan hem mevcut araç sahipleri hem de yeni bir Egea almak isteyen müşterilerimiz faydalanabiliyor. Fiat Yol Arkadaşım Connect teknolojisi ile Türkiye’de kendi sınıfında bir ilki gerçekleştirmenin ve geniş kitlelere bu hizmeti sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi. Altan Aytaç, “Egea’nın başarısına katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir