T-Roc Cabriolet gün ışığına çıktı

Volkswagen, T-Roc Cabriolet modeli ile ürün yelpazesine yeni bir versiyon daha ekledi. T-Roc’un üstü açılabilen versiyonu olan T-Roc Cabriolet, SUV modellerin karakteristik özelliği olan yüksek koltuk oturumu ile esneklik ve yüksek sürüş keyfini bir arada sunmayı hedefliyor. 

1.0 TSI ve 1.5 TSI olmak üzere iki farklı motor seçeneği bulunan T-Roc Cabriolet’in önde gelen özelliklerinden biri de 9 saniyede açılıp kapanabilen yumuşak tavanı.  T-Roc Cabriolet, “Style” ve sportif “R-Line” olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunuldu.

“Style” donanım paketinde, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, beyaz renk ambiyans aydınlatma, tam otomatik klima, şerit takip sistemi “Lane Assist”, yaya algılama özelliğine sahip ve şehir içi acil frenleme fonksiyonunu içeren ön bölge asistanı “Front Assist”, Sürücü Uyarı Sistemi ve daha fazlası standart olarak sunuluyor.

Üstü açılabilen T-Roc’ta, 115 PS güce sahip 1.0 TSI ve 150 PS güce sahip 1.5 TSI olmak üzere iki farklı benzinli motor seçeneği sunuluyor. 1.5 TSI motorunda çift kavramalı şanzıman DSG seçeneği de bulunuyor. 280 litrelik bagaj kapasitesi, katlanabilir arka koltuklar ve opsiyonel römork çeki demiri, bu yeni üstü açılabilir aracın çok yönlülüğünü vurgulamayı hedefliyor.