Suzuki Jimny kamuflajlı haliyle görüntülendi

2018’in son aylarında tanıtılması beklenen Suzuki Jimny’nin, test sırasında kamuflaj kıyafeti giymiş haliyle çekilen casus görüntüleri ortaya çıktı.

Japon otomobil üreticisi Suzuki, arazi kabiliyeti yüksek modellerinden Jimny’yi yenilemeye hazırlanıyor. Ekim ayında Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen yeni Suzuki Jimny, yapılan testlerinde ortaya çıkan görüntüleriyle değişen tasarımı hakkında ipuçları veriyor. Markanın bir diğer SUV modeli Vitara’nın aksine eskisine göre daha sert ve retro bir tasarım diline sahip olan otomobilin, off-road kapasitesinin de geliştirildiği iddia ediliyor.

Retro tasarımının aksine, 4. nesliyle teknolojik donanımlarını geliştiren otomobil, iç mekanında dokunmatik bir multimedya ekranına sahip olacak. Otomobilin arazi genlerini de unutmayacak bu dokunmatik ekran, sürücü eldiven taktığında dahi kontrol edilebilecek. Suzuki Jimny’nin testleri, şasi ayarlamaları ve her türlü iklime uyum sağlayan bir otomobil haline gelmesi için 4 farklı ülkede devam ediyor. Güncel nesli Smart Forfour’dan sadece 120 mm daha uzun olan otomobilin boyutlarında ise fazla bir değişim olmayacağı söyleniyor.

Marka, yeni Suzuki Jimny’nin motor seçenekleri hakkında kesin bir açıklama yapmasa da otomobilde Suzuki’nin 1.0 litre hacmindeki turboşarjlı Boosterjet motorun kullanılacağı söyleniyor. Dizel motor seçeneği sunmayacak Jimny’nin giriş modeli ise 1.2 litre hacimli benzinli motoru kullanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir