Shell Eco-marathon geri sayım başladı

Bu yıl 31’incisi Londra’da düzenlenecek olan “Shell Eco-marathon Avrupa” için başvurular 28 Eylül’de başlıyor. Son başvuru tarihi  26 Ekim Pazartesi!

Royal Dutch Shell’in dünya çapında, gençleri daha az enerjiyle daha fazla mesafe kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek için düzenlediği “Shell Eco-marathon Avrupa” yarışmasının 31’incisi için geri sayım başladı. 30 Haziran’da Londra’da başlayacak olan ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu farklı ülkelerden lise ve üniversite öğrencilerinin tasarlayıp üretecekleri araçlarla yarışacağı “Shell Eco-marathon Avrupa 2016” için başvurular, 28 Eylül’de başlayıp 26 Ekim’de sona erecek.

Shell Eco-marathon Avrupa 2016, 30 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Londra’da, öğrencilerin büyük mücadelesine sahne olacak. Bu heyecan verici organizasyona katılmak isteyen takımların, ayrıntılı bilgilerin de yer aldığı www.shell.com adresinde bulunan başvuru formunu 26 Ekim Pazartesi gününe kadar doldurması gerekiyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Shell Eco-marathon’a 16-25 yaş arası gençlerden oluşan takımlar, “Prototip” ve “Şehir Konsepti” adlı iki farklı kategoride katılacak. Geleceğin otomobillerini yansıtan prototipler, geleceğin tasarımına sahip araçlardan oluşurken “Şehir Konsepti” başlığı altındaki otomobiller ise geleneksel taşıtlardan ilham alınarak tasarlanacak ve dış görünüş olarak günlük yaşantımızda kullandığımız otomobil modellerine benzerlikleriyle dikkat çekecek.

Participants line up for the group photo during practice day 2 of the Shell Eco-marathon Europe 2015 in Rotterdam, Netherlands, Thursday, May 21, 2015. (Patrick Post/AP Images for Shell)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir