Renault Megane RS Monaco GP’de ortaya çıkıyor

Renault’un uzun zamandır merakla beklenen yeni hot-hatch’i Megane RS, bu hafta sonu Formula 1 Monaco GP’de yapılacak etkinlikle dünyaya tanıtılacak. Renault Sport F1 takımının Alman pilotu Nico Hulkenberg’in direksiyonuna geçeceği yeni Megane RS, 26 Mayıs Cuma günü Monaco sokaklarında atacağı turla kendini gösterecek.

Şimdiye kadar prototip hali dışında sadece bir kez arka kısımdan görüntülenen yeni Megane RS, Renault‘un yayınladığı kamuflajlı ‘teaser’ fotoğrafıyla az da olsa yeni görüntüsü hakkında ipuçları veriyor. Önceki nesile göre çok daha agresif görünen bir tampon tasarımıyla görüntülenen yeni Renault, güncel Clio RS‘ten tanıdığımız ‘Renault Sport’ logosu formunda hazırlanan LED sis farlarıyla dikkat çekiyor. Yeni model ayrıca trapezoid formdaki egzoz çıkışını, hatırı sayılır büyüklükteki difüzörünü ve bagaj üstü spoylerini de lansmandan önce göstermiş oldu.

Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Megane RS olacak yeni model, 2 litrelik motoruyla 300 beygirden fazla güce sahip olacak. Japon cephesinde Honda Civic Type-R ile; Alman cephesinde ise Golf GTI ve Seat Leon Cupra ile mücadele verecek yeni Fransız, Nürburgring’in önden çekiş rekorunu tekrar eline geçirmeye çalışacak.

Manuel ve EDC otomatik şanzıman seçenekleriyle üretilecek yeni model, daha önceki modele göre daha alçak ve daha uzun olacak. Yeni Megane RS ayrıca daha fazla iz genişliğiyle yol tutuşunu arttıracak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir