Renault Captur Yenilendi

Renault’nun B-SUV sınıfında Avrupa’da yüksek satış adetleri yakalamayı başaran modeli olan Captur, yenilenen haliyle gün ışığına çıktı.

Rekabetin giderek arttığı pazarda Yeni Captur, yeni SUV çizgileriyle dikkat çekiyor. Renault Grubu için üst düzeyde stratejik bir bölge olan Çin’de de üretilecek olan Captur böylece global bir model haline geliyor. Model, Güney Kore dahil olmak üzere Renault markası altında, tüm pazarlarda aynı isim ile pazara sunulacak.

İç mekanda yumuşak ön panel, kapı paneli,EDC vites kolu ile kokpit tarzı orta konsol ve yeni koltuk mimarisi ile yenilikler dikkat çekiyor. Yeni Captur, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride ADAS (Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri) teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Captur 9,3 multimedya ekranı ve 10,2 inç dijital gösterge paneline de sahip durumda.

Yeni Captur’de modelin DNA’sını oluşturan kişiselleştirme ve modülerlik özelikleri korunuyor. Yeni Captur ile 11 gövde rengi, 4 kontrast tavan rengi ve 3 özelleştirme paketi ile toplamda 90 farklı kombinasyon seçeneği sunuluyor. Captur’ün konfor ve modülaritesi için kilit bir faktör olan kayar arka koltuklar, ikinci nesilde de mevcut. Captur’de ayrıca 536 litre bagaj hacmi, 27 litreye kadar iç depolama hacmi de mevcut.

Renault Captur, yenilenen bir motor yelpazesine sahip olarak 4 benzinli ve 3 dizel motor ile pazara sunuluyor: benzinli 1.0 TCe 100bg, 1.3 TCe 130 bg GPF*, 1.3 TCe 130 bg EDC GPF, 1.3 TCe 155 bg EDC GPF ve dizel 1.5 Blue dCi 95 bg, 1.5 Blue dCi 115 bg ve 1.5 Blue dCi 115 bg EDC. Yeni Captur, 2020 yılından itibaren motor seçenekleri arasına E-TECH Plug-in hibrit motor da ekleyecek.

Yeni Captur 2020 yılının ilk yarısında Türkiye’de pazara sunulacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir