Range Rover Velar SVR Ekim ayında geliyor

Land Rover, Range Rover Velar SVR ile SVR armalı otomobillere bir yenisini ekliyor. Bu model BMW X6 M’in rakibi olarak pazara çıkacak. Modelin Ekim ayında yollara çıkması bekleniyor.

Range Rover Velar SVR

Range Rover Sport SVR’da kullanılacak 5.0 litrelik supercharger beslemeli motor 550 beygir güç ve 680 Nm tork üretiyor. Velar SVR’nin 100 km/s hızlanmasını ise 4.2 saniyede tamamlaması bekleniyor.

 

Range Rover Velar SVR

Alüminyum malzemelerin kullanımı yoğun olan Velar’ın ağırlığı 1800 kilogram civarında olacağı tahmin ediliyor Bu sayede Velar SVR, X6 M’den yaklaşık 450 kilogram daha hafif olacak.

Nürburgring’te Range Rover Velar SVR’ı test eden SVR mühendisleri otomobilin şasi ayarları üzerine odaklanmış haldeler. Otomobilin havalı süspansiyonlarını elden geçiren mühendisler otomobilin yol tutuşunu artırmayı hedefliyor.

Range Rover Velar SVR

Standart modelde bile tasarımı ile farklılaşan Velar’ın SVR modelinde arka tampona entegre edilmiş yeni egzoz çıkışları, yeni ve hafif jantlar dikkat çekiyor. Kamuflajlı olarak yakalanan modelin ön tamponunda da bazı geliştirmeler bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir