Porsche Mission E’nin yeni görselleri yayınlandı

Porsche 2019 yılında yollara çıkaracağı tamamen elektrikli yeni otomobili Mission E’nin yeni teaser görsellerini yayınladı.

Daha önce kamuflajlı olarak kameralara yakalanan Mission E, bu kez Porsche’nin yayınladığı görsellerde kendini gösterdi. Alman üreticinin Stuttgart’taki tesislerinde görüntülenen otomobil, tamamı görünmese de önemli detaylarıyla kendini gösterdi.

Üretim tezgahları üzerindeki çeşitli aşamalarda görüntülenen Mission E, ön kaputun ve arka bagaj kapağının açık olduğu fotoğraflarda büyük ölçüde nasıl görüneceğinin ipuçlarını verdi. Ön ve arka aydınlatmaları konsept modelle neredeyse aynı olan otomobilin liftback olmayacağı da fotoğraflarla doğrulanmış oldu.

Minimum 600 bg güç üretmesi beklenen elektrikli motor ünitesinin yardımıyla, Mission E’nin 0-100 km/s hızlanması 3.5 saniyede tamamlanacak. Şasi ve süspansiyon ayarları Nürburgring’de yapılan otomobil 4 koltuklu olarak üretilecek ve 500 kilometreden fazla menzile sahip olacak. Aracın tabanına yerleştirilen bataryalar sayesinde ağırlık merkezi alçağa çekilerek yol tutuşta avantaj kazanmayı planlayan Porsche, Mission E’yi Panamera ve 911 modellerinin ortasına konumlandıracak.

Mission E ile ilgili olarak; “Sportifliğe yeni standartlar getirecek özel bir spor otomobil üretiyoruz. Sınıfın en teknolojik ve sofistike otomobili olacak.” diyen Porsche, sürdürülebilirlik ve elektromobiliteyi, performans ve sürüş keyfiyle kombine edecek bir otomobil ürettiklerini söyledi.

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir