Porsche GT bölümünün planları arasında elektrik yok

Porsche GT bölümünün başındaki isim Andreas Preuninger, GT etiketine sahip otomobillerini elektriklendirmeyi planlamadıklarını açıkladı.

Hibrit 911 ve elektrikli Taycan gibi otomobillerin gelmesiyle ürün gamını elektriklendirmeye başlayan Porsche’nin pist odaklı modelleri, yola içten yanmalı motorlarla devam edecek. Konu hakkında açıklama yapan Preuninger; “Şimdilik elektirifikasyon düşünmüyoruz. Firmanın hibrit ve elektrikli otomobillerine karşılık GT araçlarımız sadece içten yanmalı motorlarla yürüyecek. Tüm araçlarımızı elektriklendirebiliriz, bu doğru fakat biz sürücü ve otomobil arasındaki bağın en saf halde yaşanmasını istiyoruz.” dedi.

Porsche Yönetim Kurulu üyelerinin GT bölümünün öneminin “gerçekten” farkında olduğunu belirten GT bölümü patronu; “GT projesiyle 911’in olduğu gibi saf Porsche otomobilleri üretmeyi hedefliyoruz. Yönetim kurulunun da bizi desteklemesi büyük şans. Firma diğer modellerinde dijitalleşmeye ve mobiliteye önem veriyor olabilir fakat bizim üzerinde çalıştığınız araçlar bambaşka. Farklı amaçlara hizmet eden ve farklı hisler sunan modeller ortaya çıkarmak istiyoruz. Böylelikle müşterilerimiz de bizden istediklerini alabilirler.” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir