Pirelli 2021 WRC’de Kullanacağı Lastikleri Tanıttı

Pirelli, Türkiye’de üretilen son nesil Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) lastiklerini İtalya’da düzenlenen Sardinya Rallisi sırasında özel bir etkinlikle tanıttı.

Pirelli, gelecek yıldan itibaren Dünya Ralli Şampiyonası’nın tek resmi lastik tedarikçiliği için FIA tarafından açılan ihaleyi kazandığından bu yana toprak, asfalt, kar ve buz üzerinde yarışacak en hızlı Dünya Ralli Otomobillerinin yeni lastiklerini yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sardinya’da düzenlenen İtalya Rallisi sırasında bir basın toplantısında medyaya tanıtıldı.

Pirelli Ralli Yarışları Direktörü Terenzio Testoni: “Yoğun bir hazırlık programının ardından yeni lastiklerimizi Sardinya’da tanıtmaktan ve shakedown etabında bazı misafirlerimize co-pilot koltuğunda sürüş deneyimi yaşatmaktan büyük mutluluk duyduk. Herkes eski dünya şampiyonumuz Petter Solberg’in Sardinya’daki rallinin power etabında Pirelli test otomobilini kullanırken bu yeni lastikleri görme fırsatına sahip oldu. Gelecek sezonun açılış yarışı olan Monte Carlo Rallisi’nde yeni lastiklerimizi görme şansını  bulacaksınız. Bu lastikleri tasarım ve geliştirme sürecinde Formula 1’den aldığımız derslerin yanı sıra ralli, diğer motor sporları ve ultra yüksek performanslı yol lastikleri alanındaki deneyimlerimizden de yararlandık.” açıklamasını yaptı.