Peugeot yeni 508 SW’u tanıttı

Yeni Peugeot 508 Sedan’ın tanıtım ve satışa sunulma sürecinin ardından Peugeot, 26 Mayıs ile 1 Eylül 2019 tarihleri arasında öncelikli Avrupa pazarlarında SW versiyonunu tanıtacak ve satışa sunacak.

İlhamını “Shooting Brake” tasarım yaklaşımından alan yeni Peugeot 508 SW, sedan versiyondan transfer edilen çerçevesiz camların ve kapıların katkısıyla ortaya çıkan yeni görünümüyle farklı bir imaj sergiliyor. Geniş yaşam alanı ve fonksiyonel bagajıyla yeni Peugeot 508 SW,  pratik bir yapıyla birlikte sunuyor. Yeni Peugeot 508 SW,  direksiyon ve süspansiyon sistemiyle, markanın DNA’sına da sadık kalarak kendine özgü sürüş özellikleri sergiliyor.

Yeni Peugeot 508 SW, sunduğu yeni nesil Peugeot i-Cockpit ile ileri teknoloji, çekici ve zarif bir deneyim vaat etmiş. En güncel sürüş destek sistemleriyle donatılan yeni Peugeot 508 SW böylece yeni EuroNCAP gereksinimlerini karşılıyor ve yüksek güvenlik seviyesiyle dikkat çekiyor. Versiyona bağlı olarak sunulan Gece Görüş Sistemi ve Şerit Takip Sistemi ile birlikte çalışan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, otonom sürüşe giden yolda önemli bir adım oluşturuyor.

Yeni Peugeot 508 SW yeni nesil PureTech ve BlueHDi motorlarla yollara çıkıyor. İki adet 1,6 litre hacimli benzinli dışında 1,5 litre ve 2,0 litre olmak üzere dört farklı dizel versiyon sunuluyor. Benzinli cephesinde başlangıç versiyonu PureTech 180 S&S EAT8 iken bir üst basamakta PureTech 225 S&S EAT8 yer alıyor. Dizel cephesinde ise BlueHDi 130 S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 S&S EAT8, BlueHDi 160 S&S EAT8 ve BlueHDi 180 S&S EAT8 devreye giriyor.

 

T

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir