Panda Cross 4×4’ün Türkiye satışlarına başlandı

Fiat Panda’nın dört tekerlekten çekişli versiyonu “Panda Cross 4×4” 105.900 TL fiyat etiketi ile ülkemizde satışa sunuldu.

Şehir içinde kullanımı kolay ve çevik karakter sunmayı amaçlayan Panda Cross 4×4 85 HP gücündeki turbo TwinAir motoru ile yakıt tasarrufu ve performansı birleştirmiş durumda. Ayrıca 105 bin 900 TL fiyatıyla Türkiye’nin en ulaşılabilir 4×4’ü olarak da göze çarpıyor. Panda Cross 4×4’ün dış tasarımında; gövde rengi ön-arka cross görünümlü tamponlar, gövde rengi yan süs çıtaları, çift renkli 15 inç stil kapak jantlar yer alıyor. Aracın ön kısmını, Fiat Panda’nın karakteristik far tasarımı içerisinde yer alan LED gündüz ve ön sis farları tamamlıyor. Yeni koltuk döşemeleri, deri direksiyon & vites topuzu ve akıllı telefonunuzla entegre edilebilen Uconnect™ eğlence sistemi Panda Cross 4×4’ün iç kısmındaki önemli detaylar olarak sıralanıyor. Panda Cross 4×4’te ayrıca; telefon tutucu, otomatik klima, arka park sensörü, yan ve perde hava yastıkları standart olarak bulunuyor. Opsiyonel olarak sunulan Plus Paket ise krom görünümlü iç ve dış detayları, alaşım jantları ve ön tamponda kırmızı çeki halkaları ile Cross 4×4’ün gerçek arazi aracı kimliğini tamamlıyor.

 

Yükseltilmiş süspansiyon, dört tekerlekten çekiş sistemi, ayarlanabilir sürüş modları ve yokuş iniş desteği bulunan Panda Cross 4×4’te iki silindirli 85 HP gücündeki emisyon ve turbo TwinAir motor görev yapıyor. 900 cc’lik silindir hacmine sahip 85 HP güç üreten turbo motor, 95 g/km’lik karbondioksit emisyon salınım değeriyle de ekolojik yönünü ortaya net biçimde koyuyor. 4 silindirli bir motora göre yüzde 10 daha hafif olan TwinAir motor, yakıt tüketiminde ise yüzde 30’a varan tasarruf sağlamasıyla da dikkat çekiyor. Fiat’a Avrupa’nın 2 silindirli motor sunan tek otomotiv üreticisi unvanını da kazandıran TwinAir motor teknolojisi, üst üste 3 defa yılın en çevreci otomobil üreticisi seçilen Fiat’ın, bu konuda lider kalabilme hedefinin önemli bir parçası olarak da ön plana çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir