Opel Corsa Rally4 Yarışa Hazır

Opel Motorsport tarafından hazırlanan ve Fransa’daki testlerini tamamlayan Opel Corsa Rally 4 2021’de parkura çıkacak.

Opel’in parkurlara kazandırmaya hazırlandığı yeni Rally4 modeli 2015 ile 2018 yılları arasında arka arkaya dört Avrupa gençler ralli şampiyonluğu kazanan Adam R2’nin başarısını devam ettirmek üzere bayrağı teslim alıyor. 2014 sezonunda homologe edilen Adam R2, o tarihten bu yana ulusal şampiyonalarda 220’den fazla birincilik, 530 podyum ve 32 şampiyonluk kazandı.

Teknik olarak seri üretim motoru esas alan Corsa Rally4’ün motoru Magneti Marelli motor işletim sistemi (ECU) ile 208 HP güç ve 290 Nm tork üretiyor. Motorun ürettiği güç, üç yönlü ayarlanabilir sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve sıralı beş vitesli şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere aktarılıyor. Eibach yaylar ve Öhlins amortisörlerle donatılan yarış süspansiyonu ayarlanabiliyor.

 Aylarca süren testlerin ardından Opel Motorsport ve PSA Motorsport, geçtiğimiz haftalarda Fransa’nın güneyinde Corsa Rally4 ile daha kapsamlı testler gerçekleştirdi. Beş günlük özel test süresince Opel ve PSA Motorsport ekipleri toprak ve asfalt olmak üzere değişken yol koşullarında 1.000 kilometreden fazla yol kat etti. Bu testlerde Yoann Bonato ve Marijan Griebel pilot olarak yer aldılar. Corsa Rally4, bir sonraki adım olarak Opel ve ADAC tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen genç yeteneklere yönelik programın ikinci aşamasında da kullanılacak. Program, ADAC Opel e-Rally Cup ile start alacak. Burada başarılı olan genç pilotlar ADAC Opel Rally Junior Ekibine ve Opel Corsa Rally4’ün kokpitine geçiş yapacaklar.