Mercedes-Maybach’tan çok özel cabrio

MercedesMaybach işbirliğinin son meyvesi S 650 Cabrio, geride bıraktığımız Kasım ayında yapılan Los Angeles Motor Show’da ortaya çıktı.

Daha önce Mercedes’in sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan teaser videolarıyla duyurulan model, S Serisi’nden sonra Maybach tezgahından çıkan 2. model oldu. Mercedes S Serisi Cabrio’nun alüminyum gövdesi üzerinde şekillenen bu özel Maybach, ilk modelde uygulanan formülle hayat buldu. Fakat bu sefer sadece 300 adet üretilerek çok daha özel kılınacak Mercedes-Maybach S 650 Cabrio, gerek dış tasarımında gerekse yaşam alanında kullanıcısına özel olduğunu hissettirecek. Detaylar üzerinde oldukça fazla vakit harcayan Maybach, S 650 Cabrio’yu dikkat çeken bir ‘lüks’ ikonu yapmaya niyetli.

S 650 Cabrio, standart Mercedes S Serisi 18 bir çok özel detayla ayrılacak. Otomobilin dışında; yoğun krom kullanımıyla hazırlanan gövde parçaları bu özel Maybach’a ilk dikkat çeken farkları kazandırıyor. Özellikle ön tamponda ve havalandırma ızgarasında daha da yoğunlaşan parlak metal ve farlarda kullanılan Swarovski taşlar, 20 inçlik gösterişli jantlarla birlikte en vurucu kısmı oluşturuyor.

Aracın içine doğru geçildiğinde ise; öncelikle kapı altlarına yerleştirilen Maybach logoları size karşılıyor. Üretilen 300 adet S 650 Cabrio’dan kaçıncısına sahip olduğunuzu söyleyen konsoldaki işleme ve bir çok noktaya yerleştirilen Maybach logoları, size ne kadar özel bir otomobilde olduğunuzu sürekli hatırlatıyor. Deri koltuklar ve kokpitin bir çok yerinde kullanılan gerçek ahşaptan hazırlanan trim parçaları da bu hissi destekliyor

Mercedes-Maybach S 650 Cabrio’nun standart donanımları arasında; boyun havalandırma ve rüzgar engelleyici sistemler, kapitone otomobil örtüsü ve 4 parçalık, deriden hazırlanan Maybach logolu bavul seti gibi şımartıcı detaylar bulunuyor.

Mercedes-Maybach S650 Cabrio’ya hayat verecek olan ünite ise 6,0 litrelik çift turbo sarjlı V12. S Serisi’nin motor gamının en tepesinde bulunan bu motorla birlikte S 650 Cabrio; 4,1 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayacak. 7G-Tronic otomatik şanzımanla birlikte kombinlenen motor; 4800 d/dak’da 630 bg güç ve 2300-4300 d/dak aralığında 1000 Nm tork sunacak.

Mercedes-Maybach S 650 Cabrio’yu canlı olarak görebilmeyi umanların 2017’nin 2. çeyreğini beklemesi gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir