Mercedes-Benz Türk’ten rekor satış

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 500 adetlik rekor kamyon teslimatı yaparak sektör tarihinin en büyük satışını gerçekleştirdi.

Barsan Global Lojistik, yıllardır iş birliğinde bulunduğu Mercedes-Benz Türk firmasından tek seferde 500 adet Mercedes-Benz Actros çekici satın aldı. Teslimat töreninde, Mercedes-Benz’in logosuna atfen “Havada, karada ve Suda” teması doğrultusunda havada, karada ve suda birer kamyon sergilendi. 

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşma yapan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimat törenine imza atıyoruz. Barsan Global Lojistik’in gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon yatırımı yalnızca Barsan Global Lojistik ve Mercedes-Benz Türk markaları için değil aynı zamanda Türkiye’nin de geleceğine yapılan önemli bir yatırımdır.” dedi.

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ise yaptığı konuşmada; “Mercedes-Benz Türk ile yıllardır süregelen işbirliğimizin, artarak devam edeceğine inanıyorum. Bugün bizi bir araya getiren 500 adetlik filo alımının Türk ekonomisine, Türk lojistik sektörüne ve şirketlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasını yaptı.

2012’de 100 adet Actros satışıyla başlayan Barsan Global Lojistik ve Mercedes-Benz Türk’ün iş birliği her yıl artarak devam etti. 6 yıl boyunca Barsan Global Lojistik’e toplamda 1.350 adet satış yapan Mercedes-Benz Türk, rekor kamyon satışını 2018’de gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz 16 yıl boyunca Türkiye’de 6 ton ve üzeri kamyon pazarında önemli pay sahibi olan Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e satışını gerçekleştirdiği 500 adet kamyonun servis hizmetleri, Mercedes-Benz Türk yetkili servis ağı tarafından sağlanacak.  

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir