McLaren’dan 570S temelli yol tipi yarış otomobili MSO X

MSO (McLaren Special Operations), McLaren 570S’i temel alarak geliştirdiği yol tipi yarış otomobili MSO X isimli modelini tanıttı.

MSO X

McLaren’in özel seri araçlar üreten bölümü MSO’nun son ürünü olan X’in ön tasarımı temel aldığı 570S modeliyle benzerlikler taşıyor. 570S GT4 yarış otomobilinde de kullanılan tavan şnorkeli ve karbon kaput otomobilin tasarımını farklılaştırırken otomobilin arkasında yer alan sabit spoyler ise otomobilin yere basma kuvvetini 100 kg daha artırıyor. Yeniden tasarlanan karbon ön kaputun üzerindeki kanallar ise otomobilin burnunu daha sağlam şekilde yere tutunmasını sağlıyor.

MSO X

İç mekanda kask için ekstra bir alan ayrılan MSO X’te yer alan Track Telemetry paketindeki sensörler ve kameralar sayesinde sürüşler kayıt altına alınabiliyor. Bu sayede pist günlerinde neler yaptığınızı detaylı bir şekilde takip etmeniz mümkün olacak. MSO X bir yol tipi yarış otomobili olduğu için, araçta park sensörleri, yarış tipi klima ve aracın burnunun yükselip alçalmasını sağlayan süspansiyon sistemi bulunuyor.

MSO X

MSO X’te 3.8 litre hacmnde 570 bg güç üreten V8 motor görev yapıyor. Otomobilin 0-100 km/s hızlanması 3.4 saniye olarak açıklanırken, son hızının ise 320 km/s olduğu belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir