Lexus LC Türkiye’de

Japon Premium otomobil üreticisi Lexus, LC 500 süper coupe modelini Türkiye’de sunmaya başlıyor. Hibrit motora sahip bu özel Lexus LC 500 modeline Türkiye’de bu yıl yalnızca 2 kişi sahip olabilecek.

Ekim ayından itibaren Lexus showroomlarında öncelikli olarak yerini alacak Lexus LC 500h, 359 HP güç üreten markanın en yeni 3.5 litrelik V6 hibrit motoruna sahip. Spor otomobilde lüksün tanımını yeniden belirleyen süper coupe LC 500h modeli       1 milyon 690 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.Lexus markasının vizyonunu ortaya koyan LC 500 modeli ve Lexus’un Türkiye stratejisi hakkında değerlendirmeler yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, LC modelinin önemine değinerek, “Lexus markasının yeni tasarım felsefesini yansıtan LC’yi Türkiye’de satışa sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birçok markanın sektörün mevcut durumu sebebiyle araç getirmekte çekindiği bir ortamda, biz hem yeni modellerimizi sunmaya hem de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Son dönemde LS ve ES sedan modellerimizi sunduk. Şimdi ise markanın yeni tasarım anlayışını sergileyen süper coupe modelimiz LC’yi Türkiye’ye getirdik. LC herkesin beklediği, sürekli olarak ‘ne zaman geleceğini’ sorduğu bir modeldi. Lexus’un konseptini bire bir üretime aktardığı ilk model olarak dikkat çeken LC’ye, bu yıl Türkiye’de sadece iki şanslı kullanıcı sahip olabilecek. Bu araçlardan biri İstanbul Lexus Dolmabahçe Showroom’unda ve diğeri de Ankara Lexus Mahall Showroom’unda sergilenecek. Her zaman söylediğimiz gibi Lexus sahibi olmak zaten ayrıcalıktır. LC’yi satın alacak iki müşterimiz ise, bu ayrıcalığı en özel haliyle yaşayacak. LC modeli aynı zamanda Lexus’un liderlik ettiği lüks hibrit teknolojisine de sahip. Bu sayede yüksek performans sunmasının yanında yakıtı da en verimli şekilde kullanıyor. LC, Lexus markasının teknoloji ve tasarımda geldiği üst düzey noktayı temsil ediyor” dedi.

Lexus LC modeli,  dünyanın en ünlü tasarımcılarının jüri üyesi olduğu Eyes On Design Ödülü’nü de birçok kez alarak dikkatleri üzerine toplamıştı. 2012’de tanıtılan sıra dışı konseptle “En İyi Konsept”,  konseptin bire bir aktarılmasıyla “En İyi Üretim Otomobili” ve “En İyi Kabin Tasarımı” ödülü alan LC, aynı zamanda üstü açılan LC Convertible Konsepti ile de “Tasarım Mükemmelliği” ödülünün sahibi oldu. LC 500, 2.870 mm dingil mesafesi ve 4.760 mm uzunluğuyla sportif ölçülere sahip.

Düşük motor kaput çizgisi, coupe’nin atletik profili ve akıcı tavan çizgisi, sürücünün etrafında şekillenmiş siluetiyle de dikkat çekiyor. LC’nin 477 HP güç üreten 5.0 litrelik atmosferik motora sahip benzinli versiyonu da, sipariş üzerine Türkiye’ye getirilecek. V8 motora sahip benzinli LC 500’ün konvansiyonel otomatik şanzımanlara göre daha hızlı çalışan 10 ileri Direct Shift şanzıman, 0.12 saniye ile insanın gözünü kırpma süresinin yarısı gibi bir sürede vites değişimi sağlıyor. Sistem aynı zamanda günlük sürüş rutinlerini öğrenerek en uygun vitesi seçiyor. Atmosferik V8 motora sahip LC, etkileyici sesiyle birlikte spor otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. LC 500, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.7 saniyede gerçekleştiriyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir