Kia Stonic Türkiye’de

Güney Koreli otomobil üreticisini B segmentinde temsil eden yeni crossover-SUV modeli Kia Stonic, Türkiye’de satışa sunuldu.

Kia’nın yeni crossover modeli Stonic, Türkiye’de satışa sunuldu. Sadece otomatik şanzımanla satın alınabilecek otomobil, iki adet benzinli motor seçeneği sunacak. Giriş seviyesi motor olan 1.4 litre hacmindeki MPI ünite, 100 bg güç ve 133 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik şanzımana sahip olan bu versiyon, 0-100 km/s hızlanmasını 13.8 saniyede tamamlarken azami 173 km/s hıza ulaşabilecek. Diğer benzinli seçenek olan 1.0 litrelik T-GDI motor; 120 bg gücünde ve 172 Nm torka sahip. 7  ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilen bu model ise 0-100 km/s hızlanmasını 10.6 saniyede tamamlarken 185 km/s azami hıza çıkabiliyor.

Yeni Kia Stonic hakkında açıklama yapan Kia Genel Müdürü Can Ağyel; “Avrupa’da olduğu gibi B – SUV segmenti Türkiye’de de hızla büyüyor. B sınıfı SUV ve crossover modellere olan ilgi her geçen gün artıyor. KIA Stonic; tasarımı, sürüş özellikleri, zengin donanım seviyesi ve rekabetçi fiyatıyla kısa sürede tüketicinin gönlünü kazanacak. Çekici ve kullanışlı bir SUV olması ve üstün yakıt verimliliği sunan tutumlu motorları ile Türkiye’de önemli bir satış grafiği yakalayacağına inanıyoruz”. dedi.

Red Dot 2018 ödülüne sahip Kia Stonic, 123.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir