Jean-Éric Vergne DS Techeetah ile Monaco’da galip

ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın dokuzuncu ayağında ilk cepten start alan DS Techeetah pilotu Jean-Éric Vergne, Monte Carlo’da damalı bayrağı gören ilk pilot olurken, takım arkadaşı André Lotterer Monaco’dan yedincilikle ayrıldı.

DS Teecheetah, şampiyonanın pilotlar klasmanında ilk iki sırayı alan takımı olarak ABB FIA Formula E tarihine geçti. Jean-Éric Vergne, bu zaferi ile şampiyonanın pilotlar klasmanı sıralamasında takım arkadaşı André Lotterer’in önünde lider pozisyonunda bulunuyor. Takım aynı zamanda E-Prix’deki iki pilotun değerli puanlarıyla şampiyonadaki liderliğini pekiştirdi.DS Teecheetah Takım Müdürü Mark Preston yapmış olduğu değerlendirmede: “Jean-Éric, Monaco E-Prix’sini kazanmak için olağanüstü bir sürüş ortaya koydu. Ayrıca hepimizin André’nin yarışa dönüş mücadelesini izlemekten keyif aldığımızı düşünüyorum. Dört yarış kala pilotlar klasmanında ilk iki sırada pilotu olan ve aynı zamanda markalar klasmanında da lider olan ilk takım olarak şampiyonanın tarihine geçmek mükemmel bir şey. Doğal olarak bu rehavete kapılıp yavaşlayacağımız anlamına gelmiyor. Geçen sene sezon finalinde puan durumunun ne kadar yakın ve rekabetçi olabileceğini gördük ve bu sefer her iki klasmanda da liderliğimizi son ana kadar korumakta kararlıyız.” dedi.

DS Teecheetah Pilotu Jean-Éric Vergne yarış sonrası yapmış olduğu değerlendirmede: “Muhteşem bir gün. Monako’da ilk zaferimi aldım. Bundan daha mutlu olamazdım. Ekibe teşekkür etmek istiyorum, çünkü bugün bana gerçekten de muhteşem bir yarış otomobili verdiler ve harika bir iş çıkarttıklarını düşünüyorum. Şu an şampiyonaya liderlik ediyoruz ve André de pilotlar klasmanında ikinci sırada. Her şey iyi görünüyor. Rehavete kapılmamalı ve aynı hızla devam etmeliyiz. Bu tam olarak yapacağımız şey.“ diyerek duygularını ifade etti.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir