Jaguar F-Type Türkiye’de

Jaguar’ın süper spor otomobili F-TYPE, 2.0 litrelik motoru, teknolojik iç detayları ve  keskin hatlara sahip dış tasarımıyla Türkiye’de yollara çıkıyor.

Yetmiş yılı aşkın süredir spor otomobil üreten Jaguar’ın tasarım DNA’sını en saf haliyle somutlaştıran Yeni Jaguar F-TYPE, ülkemizde Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ve Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. İlk olarak Coupe tasarımla satışa sunulacak olan Yeni Jaguar F-TYPE’ın, önümüzdeki aylarda Convertible seçeneği de sınırlı sayıda showroom’da yerini alacak.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın 2.0 litrelik 300 bg güç üreten turbo dört silindirli motoruna, direksiyona monte edilmiş vites kanatçıkları ile de yönetilen Quickshift şanzıman eşlik ediyor. 0’dan 100 km/s hıza  5.7 saniyede ulaşabilen Yeni Jaguar F-TYPE’ın egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle kontrol edilebiliyor.

Jaguar F-TYPE’ın 2013 yılında ‘’World Car Design of the Year’’ ödülüne layık görülen formundan geliştirilen F-TYPE’ın kokpit tasarımındaki kumanda panelinde göstergeleri, hem işlevsel hem de ergonomik özellikleri sportif bir stille birleştirilmiş. İç tasarımda da sürücü odakta kalmaya devam ederken her öğe sadeliği artırmak için yeniden değerlendirilmiş.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın Sport ve Performans koltuklarının daha hafif magnezyum yapısı, önceki modele göre 8 kg’nin üzerinde ağırlık tasarrufu sağlamış durumda. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratmış.

Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneği de sunuyor. Ayrıca yüksek çözünürlüklü 12,3 inç TFT gösterge panelinin yanı sıra, Apple CarPlay bağlantı imkanı sunan multimedya sistemine Meridian ses sistemi eşlik ediyor.