Intercity yeniden %100 yerli

Intercity, 2008 yılında Mitsubishi Grubu’na sattığı %47’lik hisseyi geri alarak yeniden %100 yerli sermayeli bir şirket haline geldi.

Yeniden %100 yerli sermayeli şirket olan Intercity’de hisselerin tamamı, şirketin kurucusu ve halen büyük ortağı olan Vural Ak’a geçmiş oldu. 2017 yılı yaz aylarında başlayan hisse alım
süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve Intercity “yerli ve milli” unvanına tekrar kavuştu. 2018 yılı Haziran ayı sonu itibarı ile sahadaki toplam filo büyüklüğü 36 bin araca ulaşan Intercity, 2020 yılına kadar cirosunu 4 milyar TL’ye, kârını da 250 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor.

Bugün şirketin toplam varlıklarının 3 milyar 255 milyon TL’ye ulaştığını belirten Vural Ak; “2020 yılı sonuna kadar 60 bin araçlık filo büyüklüğü hedefimizi gerçekleştirirsek
şirket toplam varlıklarımızı 9 milyar TL’ye, öz kaynak büyüklüğümüzü de 1.9 milyar TL’ye çıkarmış olacağız. Mevcut piyasa koşulları, Intercity gibi iyi yönetilen ve finansal açıdan sağlam olan şirketler için çok büyük fırsatlar ve avantajlar içeriyor. Biz de yeni ortaklık yapımızla Intercity’i hızla büyütmeye ve müşterilerimizin kaynak kullanımlarındaki verimliliğini artırarak Türk ekonomisine katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir