İlk Sürüş | Jeep Renegade

Jeep’in küçük sınıftaki crossover-SUV temsilcisi Renegade, ortaya çıkışının 4. yılında güncelleme operasyonuna girdi.

FCA Grubu’nun bünyesindeki firmanın, 4 yıl önce Cenevre’de örtüsünü kaldırdığı Renegade güncellendi. Makyajın ardından dinamikleştirilen bir yüze ve daha modern bir tasarım diline geçiş yapan otomobil, teknolojik donanımlarını ve motor seçeneklerini de yeniledi. Ön kısmında yeniden tasarlanan yedili ızgarasıyla dikkat çeken Renegade, far tasarımını ve teknolojisini yenileyerek LED farlara geçiş yaptı. Jant seçeneklerini de yenileyen küçük SUV, 16, 17, 18 ve 19 inç boyutlarında 7 farklı jant seçeneklerinde satın alınabilecek. “My Sky” açılır tavanıyla Wrangler’a küçük bir göndermede de bulunan makyajlı Renegade, Limited ve Trailhawk versiyonlarında siyah şeritli tavan seçeneği de sunacak. İç mekanındaki saklama alanlarını 1.2 litre artıran otomobil, üç farklı boyutlardaki Uconnect dokunmatik  multimedya ekranlarıyla satın alınabilecek. Giriş seviyesindeki sistem, 5 inç büyüklüğündeyken, orta pakette 7 ve üst pakette 8.4 inçlik ekranlar sunulacak. 8.4 inçlik ekranda, “Jeep Skills” uygulaması da bulunduracak Renegade’in çekiş yalpalama, eğim, basınç ve irtifa gibi parametreleri ekran üzerinden takip edilebilecek.

Ürün gamına yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları da ekleyen Jeep’in küçük SUV’u; 6 ileri manuel şanzımana sahip, 120 bg güç ve 190 Nm tork üreten 1.0 litrelik üç silindirli veya DDCT çift kavramalı otomatik şanzımana sahip, 150 bg güç ve 270 Nm tork üreten 1.3 litre hacimli dört silindirli motorlarla satın alınabilecek. 180 bg gücünde bir versiyona da sahip olacak 1.3 litrelik motor, bu seçeneğinde 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanı da müşterisine sunacak.

120 bg güç üreten, 1.6 litre hacminde veya 140 ve 170 bg versiyonlara sahip 2.0 litrelik turbo beslemeli dizel motorlarla da satın alınabilecek Jeep Renegade, 1.6 litrelik seçeneğinde 6 ileri manuel veya çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilecekken 2.0 litre hacimli versiyonlarda 9 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek. Önden çekişli veya dört tekerlekten çekiş sistemine sahip seçeneklerle satın alınabilecek makyajlı Renegade, 4X4 versiyonlarında Jeep Active Drive ve Jeep Active Drive Low SelecTerrain sistemleriyle birlikte otomatik, kar, çamur-kum, ve 4WD sürüş modlarına sahip olacak. Yokuş İniş Desteği’ne de sahip olacak makyajlı Renegade’nin Trailhawk modelinin yerden yüksekliği ise 210 mm olarak açıklandı.

Yeni Jeep Renegade’de Elektronik Takla Engelleme “ERM”, Elektronik Stabilite Kontrolü “ESC”, Şerit Takip Sistemi ve Akıllı Trafik İşareti Algılama standart olarak sunuluyor. Ayrıca Paralel ve Dikine Park Asistanı, Ön Çarpışma Uyarısı, Aktif Acil Frenleme, Adaptif Hız Kontrolü, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Trafik Çapraz Geçiş Algılama gibi güvenlik donanımları, Renegade’in diğer güvenlik sistemleri olarak öne çıkıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir