Hyundai i30 N Line’ın satışı başladı

Güney Koreli otomobil üreticisi, standart model ile N versiyonu arasında konumlandırdığı Hyundai i30 N Line’ı satışa çıkardı.

Hyundai, ilk N Line donanım paketine sahip olan modeli i30 N Line’ı satışa sundu. Daha önce test görüntüleri de ortaya çıkan otomobil, standart modelden daha dinamik bir tasarıma ve şasi ayarlamalarına sahip. i30 N’in tampon tasarımını kullanan warm-hatch, 18 inç ebatlarındaki jantlarla satın alınabilecek. Çift egzoz çıkışına sahip olacak araç, gövdesinin çeşitli kısımlarında N Line etiketi taşıyacak.

Hyundai i30, N Line ve N Line+ olmak üzere iki farklı donanım seçeneği sunacak. Otomobil, N Line+ seviyesinde; ısıtmalı deri direksiyon, hafızalı ve elektrikli deri-süet koltuklar, çift bölgeli klima ve otomatik silecekler gibi sistemlere sahip olacak. Kabuğunun altında da standart modelden ayrılan Hyundai i30 N Line’ın şasi ayarlamaları dinamiğe dönük bir yapıda olacak. Daha büyük fren diskleriyle satın alınabilecek otomobil, Michelin Pilot Sport 4 lastiklerini kullanacak. Hyundai, N Line seçeneğini 1.4 litrelik T-GDi benzinli ve 1.6 litrelik CRDi dizel motorlu versiyonlarda sunacak.

i30 N Line hakkında açıklama yapan Hyundai’nin Avrupa Ürün ve Pazarlama Müdürü Andreas-Christoph Hofmann; “i30N’in başarısı N Line’ın ortaya çıkmasını sağladı. i30 N Line ile daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ettiğimizi düşünüyorum. Bu tür yenilikler Hyundai markasının Avrupa’da daha fazla görülmesini sağlayacaktır.” dedi.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir