Fiat Egea Ailesine Cross Modeli de Katıldı

Tofaş’ın 225 milyon dolarlık yatırımla yenilediği Egea model yelpazesine aileyi Crossover sınıfında temsil etmeye hazırlanan “Egea Cross” da eklendi.

Tofaş’ın ürün geliştirme sürecine liderlik ederek, toplamda 1.2 milyar doları aşan yatırımla hayata geçirdiği; Avrupa pazarlarında Tipo ismiyle satışa sunulan Egea model ailesi yenilendi. Son 5 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen modeli unvanını rakiplerine kaptırmayan Fiat Egea ailesinin tasarımında daha çekici ve dinamik bir görünüm amaçlanmış.

Tamamen yenilenen Egea Ailesi’nde ilk olarak yeniden yorumlanan ön ızgara dikkat çekiyor. Izgarada yer alan diğer önemli yeniliği ise yeni logo oluşturuyor. Yeni Egea model ailesi aynı zamanda, kısa süre önce pazara sunulan Yeni Fiat 500’den sonra bu logoyu taşıyan ilk Fiat modeli olmasıyla da dikkat çekiyor. Fiat Egea model ailesinin farları yeniden tasarlanırken, tüm gövde seçeneklerinde, önde ve arkada LED far teknolojisi kullanılmış.

 

Fiat Egea’nın sedan, hatchback ve station wagon dan oluşan üç gövde tipine ek olarak yeni Egea Cross da eklendi.  Tofaş Fabrikası’nda üretilen Fiat Egea ailesinin yeni üyesi Egea Cross tamamen yeni bir hedef kitleye yönelik bir crossover olarak ön plana çıkması amaçlandı. Yeni süspansiyonun yapısı,  jant ve lastik ölçüleriyle Egea Cross’un yerden yüksekliği diğer gövde seçeneklerine göre 4 cm yüksek.  Yeni Egea Cross, “crossover” detaylarının da etkisiyle Hatchback’ten 7 cm daha yüksek olmasıyla öne çıkıyor. Otomobilin özel crossover detayları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta devam ediyor. Cross için özel tasarlanan ön ve arka tampon, yan marşpiyeler ve Cross gövde tipine özel tavan rayları da görünümünü tamamlayan unsurlar arasında.