Ferrari Portofino Ödüllerini Üçledi

Araç ağırlığını düşürme noktasındaki yeniliklerin ve başarıların ödüllendirildiği “Enlighten Award 2019” ödülünü Ferrari Portofino kazandı.

Daha önce “Best Cars 2018/2019” ödüllerinde “Yılın En İyi Cabrio Otomobili” ünvanını alan ve Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde “Best of the Best” (En İyinin de İyisi) ödülüne layık görülen Ferrari Portofino, Enlighten Award 2019 ile üçüncü ödülünü de kazanmış oldu. Michigan eyaletinde yer alan Traverse City’deki CAR Yönetim Brifing Semineri esnasında verilen Enlighten Award 2019 ödülü, Maranello’lu üreticinin tarihine geçti.

Yerini aldığı California T modeline göre, yeni şasisinin de etkisiyle, çok daha hafif olan Portofino, Ferrari mühendislerinin global çerçevede ağırlık düşürme hedefleri doğrultusunda tasarlanıp üretildi. Üzeri açık spor bir otomobil için daha rijit bir karoser oluşturma gibi iddialı ve zor bir hedefin yerine getirildiği Portofino’da, yenilikçi formların oluşmasına izin veren kum kalıbı dökümü teknolojisi kullanıldı. Önceki modellerde 21 farklı bileşenden oluşan A-sütunu da yeni Portofino’da sadece 2 parçadan oluşuyor. Söz konusu üretim teknolojilerinin de katkısıyla gövde rijitliği yüzde 35 oranında artarken, komple ana gövde/karoser ve şasi üzerindeki kaynak uzunlukları önceki modele göre yüzde 30 kısalıyor ve böylelikle Portofino’nun montaj kalitesi daha da artıyor.

 

Ferrari Portofino, Enlighten Award 2019 ödülü kapsamında 27 Ağustos Salı günü New York’ta gerçekleştirilecek olan Nasdaq açılış töreninde sergilenecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir