DS TECHEETAH Formula E’de çifte şampiyon oldu

ABB FIA Formula E Şampiyonası 2018/2019 sezonunu DS TECHEETAH markalar şampiyonu olarak tamamlarken, Jean-Éric Vergne ise iki kez dünya şampiyonu olan ilk pilot olarakşampiyona tarihine geçti.

Brooklyn’nin Red Hook bölgesindeki zorlu mücadelenin ardından Jean-Éric, 2018/2019 ABB FIA Formula E şampiyonu olarak sezonu tamamladı. Bu sonuçla DS TECHEETAH 2018/2019 sezonunu markalar şampiyonu olarak tamamlamış oldu.

DS TECHEETAH Takım Müdürü Mark Preston yapmış olduğu değerlendirmede: “Sezonun son hafta sonu bundan daha kötü başlayamazdı herhalde ve takımın hafta sonunda sergilemiş olduğu performans ile sezon bundan daha iyi bitemezdi. Takımımız markalar şampiyonu olurken pilotumuz pilotlar şampiyonasında duble yaptı. Evet, şampiyonayı kazanıp şampiyon olmak tamam, ancak iki kere üst üste şampiyon olmak tamamen farklı bir deneyim. Motorsporları gerçekten de bir takım sporu ve burada bireyselliğe yer yok. Gerek takımdaki her bir birey, gerek pilotlarımız bu takım oyununu çok iyi oynadılar. İyi bir takımın iyi yağlanmış bir makine gibi sorunsuz çalışması gerekiyor ve bizimki saat gibi işliyor.” dedi.

Sezonu şampiyon olarak noktalayan DS TECHEETAH Pilotu Jean-Éric Vergne ise: “İnanılmaz bir hafta sonu. Aslında hafta sonu beklediğimiz gibi başlamadı ve yarış  öyle mükemmel de geçmedi, ama bunların artık hiçbir önemi yok, çünkü her iki klasmanda da şampiyon olmayı başardık. Çifte dünya şampiyonu bir pilot olmak… hâlâ inanamıyorum. Ekibime ve sahne arkasındaki herkese katkıları ve destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. İnanılmaz bir sezon geçirdik ve başarıya ulaştık “ diyerek duygularını ifade etti.” şeklinde konuştu.

DS TECHEETAH Pilotu André Lotterer ise: “Jean-Éric Vergne ve tüm DS TECHEETAH ekibini tebrik ediyorum. Daha önce, tüm motorsporları kariyerim boyunca böyle bir takımla birlikte olmamış ve yarışmamıştım. Tüm ekip olarak çifte şampiyonluğu hak ettik. Aslında daha iyi bir sonuç almak ve takıma daha fazla katkı sunmak isterdim, ama işler istediğimiz gibi gitmedi. Artık bir önemi yok. Hem pilotlar, hem de markalar klasmanında şampiyonuz.” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir