Dacia Cenevre’de özel serisini tanıtacak

Dacia, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde Techroad olarak da adlandırılan yeni Ultimate özel serisini sergileyecek.

Füzyon Kırmızı ve Antrasit Gri; Duster, Logan ve Stepway ailesine (Sandero, Logan MCV, Lodgy ve Dokker) yönelik sunulan özel serinin yeni renkleri arasında yer alıyor. Dacia bu fuarda ayrıca Duster’da yer alacak 1.3 TCe 130 ve 150 bg yeni benzinli motorlarını da lanse edecek. Yeni nesil benzinli motorlar, güvenilirlik ve dayanıklılık açısından  gereksinimleri karşılamak için İttifak’ın en güncel inovasyonlarını içeriyor. Ultimate özel serisi, dış (karoser hatları, dikiz aynası gövdeleri, kapıların alt kısmı) ve iç kısmındaki (kapı panelleri, havalandırma çerçeveleri, özel döşeme ve ön/arka paspas üstü) kırmızı ayrıntılarla dikkat çekiyor. Daha konforlu bir görünüme sahip kabin içindeki açık gri tonlar ile kırmızı renkler, koyu karbon gösterge paneli ile kontrast oluşturuyor.

Orta kısımda yer alan kırmızı tasarım, sis farlarını öne çıkarırken, 16 inç çift tonlu Parlak Gümüş/Gri elmas alüminyum jantlar (veya Duster ile sunulan 17 inç alüminyum jantlar) göze çarpıyor.Özel seri; arka görüş kamerası ve park sensörleri, otomatik klima, eller serbest giriş kartı, kör nokta uyarı sistemi, çok görüşlü kamera, Apple CarPlay® ve Android Auto® uyumlu Media Nav Evolution multimedya sistemini içeren Duster City Plus Paketi gibi kullanışlı Dacia teknolojileri ile birlikte sunuluyor. Ülkeye bağlı olarak Ocak ayından itibaren siparişe açılan özel seri, Avrupa’da ve Dacia’nın mevcut olduğu 44 ülkenin çoğunda Mart başında satışa sunulacak. Dacia Satış ve Pazarlama Direktörü Ionuţ Gheorghe “Bu lansman 2019’un parlak bir yıl olacağını gösteriyor. Tıpkı satışları yüzde 20,5 artan Sandero ve Yeni Duster performanslarının damga vurduğu rekor 2018 yılı gibi.” dedi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir