BOM Belçika’dan puanlarla döndü

GT4 European Series’in 4. ayak yarışları 20-22 Temmuz tarihlerinde, Belçika’nın dünyaca ünlü Spa Francorchamps Pisti’nde gerçekleşti. Blancpain, İngiltere Formula 3 ve GT şampiyonaları, Ginetta Kupası gibi organizasyonlarla paralel gerçekleşen yarışlar, kalabalık bir seyirci kitlesi önünde yapıldı. Türkiye’yi ve Borusan Otomotiv Motorsport’u temsilen şampiyonaya katılan genç sporcular Yağız Gedik ve Ali Türkkan, ‘Dünyanın En Güzel Yarış Pisti’ ünvanına sahip olan Spa Francorchamps’da ilk kez mücadele etme şansı buldular.

Cuma günü yapılan test turları ile piste çıkan ekip, Cumartesi günü yapılan sıralama turları ve Pazar günü gerçekleşen 2 yarış ile yoğun bir yarış programını tamamlamış oldu. Ali Türkkan ve Yağız Gedik sıralama turlarında elde ettikleri 2:35.324 ve 2:35.345’lik dereceleri ile, katılan 50 otomobil arasında ilk yarışta 20., ikinci yarışta 29. sıradan start almaya hak kazandılar. Pazar sabahı gerçekleşen ilk yarışta start alan Ali Türkkan tempolu bir yarış sergiledi ve pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik’in de bu tempoyu devam ettirmesi ile takım ilk yarışı 16. olarak bitirmeyi başardı.
İkinci yarışta startta Yağız direksiyondaydı. Bu yarışta da yüksek bir performans sergileyen Borusan Otomotiv Motorsport pilotları önlerindeki güçlü rakiplerini geçerek  yükselmeyi başardılar ve pit stopta direksiyonu Yağız’dan devralan Ali ile finişe 14. sırada ulaşarak şampiyona için önemli puanlar elde etmiş oldular.

Borusan Otomotiv Motorsport’un yetenekli genç sporcuları Avrupa’nın en zorlu yarışlarından biri olarak kabul edilen GT4 European Series’te her yarış performanslarını ve deneyimlerini arttırarak hedeflerine adım adım yaklaşmaya devam ediyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir