Bentley Flying Spur’un ön izlemesi yayınlandı

Bentley bu yılın ilerleyen dönemlerinde lansmanını gerçekleştireceği yeni Flying Spur’un içini ön plana çıkaran görsellerini medyaya sundu. 

İngiliz Premium otomobil üreticisi olan Bentley, dünyanın ilk örneği olduğunu iddia ettiği özellik olan üç boyutlu ve dokulu deri döşemelerin görsellerini de ilk kez sergiledi. Bentley, yeni Flying Spur’u “teknoloji ve işçilik sınırlarını zorlayan, segmenti belirleyen performans ve incelik seviyelerini sağlamak için zorlayan temel bir gelişme” olarak nitelendirdi. Bentley’in bu yeni lüks salon otomobili, firmanın ezeli rakipleri Rolls Royce ve Maybach’a da bir anlamda cevap olduğunu da belirtebiliriz.

Diğer model Continental GT’ye dört kapılı kardeş olarak gelen ve kasanı altında yakından ilişkili olmaya devam edecek olsa da Flying Spur’un tek başına durması amaçlanan çok daha belirgin bir tasarıma sahip olacağı anlaşılıyor. Otomobilin kaputunu ve amblemini gösteren  tarzı Continental GT’nin temalarını takip edecek ancak daha belirgin yüzeyleri ve daha keskin geçiş çizgileri olacak.

En son Continental GT geçen yılın başlarında piyasaya sürülmüştü ve yakın zamanda da V8 motorlu Variant versiyonu ve GT Convetible tanıtılmıştı. Bentley’nin V8 ve V12 benzinli seçenekleri de dahil olmak üzere bir sonraki Flying Spur’da dizel rotasından aşağıya gitmek yerine V6 benzinli motorun çevresine takılan bir hibrit motorun da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hibrid seçenekleri özellikle Bentley’nin Çin’deki satışlarını artırmada kilit rol oynayacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir