Ayhancan Güven’den yeni bir zafer

21 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, Silverstone pistinde koşulan Porsche Mobil1 Supercup dördüncü ayağından zaferle ayrıldı.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Pierre Martinet desteğinde mücadele eden milli pilotumuzn Ayhancan Güven, 30 pilotun mücadele ettiği yarışın sıralama turlarında 2:02.288 ile en iyi zamanı kaydederek pole pozisyonda start almaya hak kazandı. Güven, aynı zamanda bu zamanıyla kupanın pist rekorunu da kırarak bir kez daha tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

14 Temmuz’19 Pazar günü Dünya Formula 1 Şampiyonası 10.ayağı Britanya Grand Prix öncesinde koşulan yarışa ilk sıradan başlayan temsilcimiz, 13 tur boyunca liderliğini koruyarak birinciliği elde etti. Damalı bayrağın altından geçen ilk isim olan Ayhancan Güven, birincilik kupasını alırken podyumda İstiklal Marşımızı dinletti ve şampiyona tarihinde ilk sezonunda yarış kazanan ilk pilot olmayı başardı.

Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olarak kabul edilen ve 1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen Porsche Mobil1 Supercup 27-28 Temmuz tarihlerinde Almanya Hockenheim pistindeki 5. ayak yarışlarıyla devam edecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir