Ayhancan Güven Monaco’da yüzleri güldürdü

23-26 Mayıs tarihlerinde Monako’da gerçekleşen Porsche Mobil 1 Supercup yarışında Milli Sporcumuz Ayhancan Güven; ilk kez çıktığı sokak pistinde genel klasmanda beşincilik, çaylak klasmanında ise birincilik elde ederek büyük bir başarıya daha imza attı.

Formula 1 Avrupa ayaklarında destek yarışı olan Porsche Mobil 1 Supercup, 23-26 Mayıs tarihleri arasında 195 bin seyircinin katılımı ile Monako’da gerçekleşti. Bu şampiyonada T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve TOSFED desteğiyle mücadele eden Milli sporcumuz Ayhancan Güven, ilk kez çıktığı 3.369 metre uzunluğundaki şehir içi pistinde koşulan mücadelede, 28 sporcu arasındaki mücadelede dikkat çekmeyi başardı. 21 yaşındaki genç sporcu, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’nın da izlediği yarıştaki tur zamanları ile bugüne kadar PorscheSupercup Monaco yarışlarındaki en hızlı ‘çaylak’ sürücü olmayı başardı.

Geçişlere çok imkan vermeyen bu pistte büyük önem taşıyan sıralama turlarında 0.740 saniye farkla yarışa altıncı cepten başlamaya hak kazanan Güven, startta yaptığı atakla yükseldiği beşinciliği 16 tur boyunca korurken, çaylak sürücüler klasmanında birinciliğe uzandı. Sezonun ikinci yarışında da bir kez daha ‘en hızlıçaylak pilot’ olan Güven, sezonun üçüncü yarışına şampiyona genel klasmanında ikinci olarak gidecek. 2019 Porsche Supercup’ta, sezon 29-30 Haziran tarihlerinde Avusturya Red Bull Ring pistinde koşulacak üçüncü ayak ile devam edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir