Audi A4 çeyrek asırı geride bıraktı

Audi bugüne kadar dünya çapında 7,5 milyon adetlik satışa ulaşan ve markanın tarihinde en çok satan modeli olan A4’ün 25’inci yaşını kutluyor

1994 yılında selefi Audi 80’in yerine üretilen Audi A4, o yıl konforu sportifliği ve elegan tasarımı ile segmentinde oldukça sükse yaratmış, dünya genelindeki otomobil severlerin de beğenisini toplamıştı. Audi A4 daha ilk yılında elde ettiği 272 bin 52 adetlik satışıyla markanın en çok satan modeli oldu ve hala birçok sürüş asistan sistemiyle markanın önde gelen modellerinden biri olmaya devam ediyor.

Şu an beşinci nesli yollarda olan Audi A4’e talep hiç bitmedi. Özellikle Çin, Almanya ve ABD’de hala Audi’nin en çok tercih modeli konumunda. Almanya’da satılan her 5 Audi’den biri, A4. Sadece Çin’e özel üretilen uzun dingilli A4, Çin’de en çok tercih edilen Audi modeli… Bugüne kadar 7,5 milyon adet satılan A4, Avrupa ve ABD pazarı için Almanya’daki Ingolstadt ve Neckarsulm fabrikalarında, yerel pazarlar için Çin’deki Changchun ve Hindistan’daki Aurangabad üretim merkezlerinde de üretiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir