Alfa Romeo Giulia’yı coupe yapıyor

İtalyan üretici Alfa Romeo, ürün gamında bulundurduğu Giulia’nın model gamına Formula 1 teknolojisine sahip performanslı bir coupe model de eklemeye hazırlanıyor.

Alfa Romeo, üretimine 2015’te başladığı Giulia’ya coupe seçeneği de getiriyor. Coupe model ile birlikte yeni teknolojiler de kullanılacak otomobilde, Autocar’ın aldığı bilgilere göre Formula 1 araçlarında görülen bir enerji geri dönüşüm sistemi (ERS) kullanılacak. Ön panel parçalarını 4 kapılı Giulia versiyonla paylaşacak Alfa Romeo Giulia Coupe, arka tarafa doğru alçalan tavan, farklı arka panel ve daha uzun kapılarıyla sedan modelden ayrışacak.

Motor ünitelerini de sedanla paylaşması beklenen otomobilin 2.0 litre hacimli 280 bg güç üreten benzinli seçeneği, giriş modeli olacak. İtalyan marka, daha güçlü bir Alfa Romeo Giulia Coupe isteyen müşterileri için ise 2.9 litre hacminde ve 650 bg gücündeki V6 motor sunacak. Alfa Romeo Giulia Coupe’nin en güçlü versiyonu olacak bu seçenek, Ferrari 488’den sadece 20 bg daha az güç üretecek.

Alfa Romeo Giulia Coupe’nin bu yılın sonunda tanıtılması ve 2019’un ilk aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir