4 kapılı Mercedes-AMG GT’nin resmi test görüntüleri yayınlandı

Alman otomobil üreticisi, hibrit seçeneği de olacak yeni 4 kapılı otomobili Mercedes-AMG GT’nin resmi test fotoğraflarını yayınladı.

Mercedes-Benz’in yüksek performanslı otomobiller üreten yan kuruluşu Mercedes-AMG, yeni GT modeliyle Porsche’nin Panamera’sına rakip olacak. Hibrit seçeneğiyle de satışa sunulacak otomobil, ilk etapta 612 bg güç üreten benzinli motoruyla duyurulacak. Autocar’ın edindiği bilgilere göre Mercedes-AMG, GT modelinin daha güçlü versiyonu olacak 816 bg gücündeki hibrit motorun da çalışmalarına başladı.

Resmi görseller, casus fotoğraflarını destekler şekilde otomobilin arkasında, standart GT modellerinde de kullanılacak sabit bir kanat olduğunu gösteriyor. Mercedes-AMG’nin, en ateşli modellerinde kullanmasına alışık olduğumuz bu sabit kanat, Black Series ve R modellerinde de kullanılıyordu.

Yeni Mercedes-AMG GT, ilk aşamada 612 beygir güç üreten 4.0 litrelik V8 ünite ile üretilecek. E63 S 4Matic modeli gibi dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak ve 9 ileri otomatik şanzıman ile satışa sunulacak. Geliştirilmekte olan diğer hibrit versiyonlarının giriş modeli, 680 bg gücüne ve 30 km’lik bir elektrikli motor menziline sahip olacak. Bir üst hibrit versiyon ise 748 bg güce sahip olurken, 40 km’lik bir elektrikli motor menziline sahip olacak.

Mercedes-AMG GT’nin bataryaları frenlemede ortaya çıkan enerjiyle şarj edilmesinin yanında, gerekli zamanlarda benzinli motorun da yakıtıyla şarj edilebiliyor. Markanın Ar-Ge patronu Drummond Jacoy; “Mercedes-Benz’in 2018/19 sezonunda elektrikli Formula E şampiyonasına katılmasıyla, elektrikli motor üniteleri konusunda tecrübesinin artacağını.” belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir