Yeni Evoque 1.5 lt Plug-In Hybrid Motor Seçeneği İle Türkiye’de

Performanslı sürüşü yakıt tasarrufuyla bir araya getirmeyi planlayan Yeni Range Rover Evoque Plug-In Hybrid, 936.130 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Land Rover’ın premium kompakt SUV’u Yeni Range Rover Evoque, Plug-In Hybrid versiyonuyla Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Performanslı sürüş keyfini, yakıt tasarrufu ve vergi avantajıyla birleştirmeyi amaçlayan Range Rover Evoque Plug-In Hybrid modelinde 300 beygir güç sunulurken, 100 kilometrede WLTP verilerine göre ortalama sadece 1.4 litrelik bir yakıt tüketim değerine sahip.

Çekiş gücünü dört tekerleğe birden ileten 1.5 litrelik Plug-In Hybrid motor,  Evoque’u 6.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor.  WLTP verilerine göre yalnızca elektrikle 66 kilometre gidebilen Yeni Range Rover Evoque Plug-In Hybrid’in pilleri 32kW DC şarj ünitesi ile 0’dan %80 doluluk oranına 30 dakikada ulaşabiliyor.

Range Rover Evoque Plug-In Hybrid modelinde şehirde ya da uzun yolda seçilebilen üç farklı sürüş modu bulunuyor. ‘Hybrid’ modunda elektrik motorundan ve benzinli motordan gelen güç, otomatik olarak birleştirilirken, motorun çalışma prensibi sürüş koşullarına ve bataryada kalan şarja uyumlu hale geliyor. Sessiz ve emisyonsuz sürüş isteyenler ise tamamen elektrikle yol alınabilen ‘EV’ modu tercih edebiliyor. ‘Save’ modunda ise Yeni Range Rover Evoque Plug-In Hybrid, akünün şarjını çok fazla tüketmeyerek içten yanmalı motora ana güç kaynağı olarak öncelik veriyor.