Citroen C3 Aircross Gün Işığına Çıktı

Yeni Citroen C3 Aircross, özgün SUV tavrını korumayı hedeflediği yeni makyajlı versiyonu ile tanıtıldı.

Yenilenen Citroen C3, yüksek tavanlı yapısı ve koruyucu bileşenleri ile temel gövde tasarımını korurken, tamamen yeni bir ön tasarıma sahip bir SUV olarak dikkat çekiyor. Eğim İniş Asistanı özelliğine sahip Grip Control gibi teknik çözümleriyle çok yönlü SUV özelliklerini koruyan yeni Citroen C3 Aircross, ilk kez kullanıma sunulan Advanced Comfort koltuklarla yeni bir SUV olarak öne çıkıyor. Ayrıca daha büyük ve yenilenmiş 9 inçlik dokunmatik ekran, merkezi konsolda yeni saklama alanları, çeşitli bağlantı teknolojileri, renkli yükseltilmiş gösterge ekranı ve Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası dahil olmak üzere 12 farklı sürüş destek teknolojisiyle ile hayatı kolaylaştıran bir SUV olmayı da amaçlamış.

Yeni ön görünümde ilk bakışta far tasarımı dikkat çekiyor. Yeni Citroen C3 ve C4 ile benzer, ancak daha heybetli bir görünüme sahip olan krom marka logosu LED farlara doğru genişliyor. Yeni geometrik desene sahip ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar Citroen C3 Aircross’un güçlü ve dinamik görünümünü destekliyor. Çamurluk ağzı ile yan gövde kaplamaları da bu yeni görünümü destekliyor.

Dış görünüm için birçok kişiselleştirme seçeneği bulunuyor. Haki Gri, Voltaik Mavi ve Kutup Beyazı olmak üzere üçü yeni olmak üzere yedi farklı gövde rengi seçeneği bulunuyor. Gövde renkleri Eloksal Turuncu ve Eloksal Lacivert olmak üzere ikisi yeni dört farklı renk paketi ile kombine edilebiliyor. Renk paketi kapsamında ön alt koruma kaplaması, yan ayna kapakları ve köşe far çerçevelerinde ilgili pakete uygun renk uygulaması yapılıyor.

Bunlardan sonuncusunu, seçilen Renk Paketine bağlı olarak yan gövdeye uygulanan yeni küp şeklinde grafikler tamamlıyor. Parlak Siyah ve Eloksallı Lacivert Renk Paketleri için aynalı krom panjur efekti, Polar Beyaz Renk Paketi için beyaz küp efekti ve Eloksal Turuncu Renk Paketi için turuncu küp efekti uygulanıyor. Ayrıca beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği bulunuyor. Citroen C3 Aircross’un dış görünümünü her ikisi de elmas kesimli veya tamamen siyah olmak üzere 16 inç ve 17 inç jantlar tamamlıyor.

Citroen C3 Aircross SUV, yüksek verimlilik seviyesine sahip PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla sunuluyor. Benzinli cephesinde PureTech 110 ve PureTech 130 motor seçenekleri, dizel cephesinde ise BlueHDi motor seçenekleri seçeneği de bulunuyor. Her iki motor seçeneğinde de otomatik ve manuel seçenekleri mevcut.